Ta strona używa plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Rozumiem

55 235 29 58
elblag@koni.pl
55 233 82 33
salon@koni.pl

Działamy dla Was już od 24 lat!

Oprogramowanie oraz systemy informatyczne dla mikro, średnich i dużych przedsiębiorstw

Szeroki zakres usług doradczych

Obsługa informatyczna oraz zarządzanie infrastrukturą

RCP

Aplikacja Rejestratora Czasu Pracy opracowana przez nasz zespół ułatwia zarządzanie czasem pracy, precyzyjne jego rozliczanie oraz wpływa na poziom kontroli kosztów zatrudnienia, przyczyniając się do wzrostu efektywności przedsiębiorstwa.

System RCP w znacznym stopniu upraszcza wszelkie czynności związane z ewidencją czasu pracy. Rejestrator czasu pracy służy do rejestrowania wejścia, wyjścia, obecności, nieobecności czy spóźnień pracownika.

Rejestrator wykorzystuje karty zbliżeniowe typu RFID, kody kreskowe. Każdy pracownik ma inny kod. W czasie wybijania się pracownika system robi zdjęcie pracownikowi, dając możliwość kadrom sprawdzenia czy to rzeczywiście właściciel danej karty jej używa.

 

Wszystkie dane pracownicze i systemowe są przechowywane w bazie danych Microsoft SQL Server i udostępniane tylko osobom uprawnionym. Zapewnia to ich bezpieczeństwo i ogranicza dostęp dla osób niepowołanych.

System RCP posiada możliwość integracji m.in. z Systemami Zarządzania Produkcją, Systemami Kontroli Dostępu oraz programami kadrowo-płacowymi.

CO ZYSKUJEMY WDRAŻAJĄC SYSTEM RCP?

  1. Wzrost dyscypliny wśród pracowników,
  2. Kontrolę spóźnień, przerw i czasu pracy,
  3. Dostęp do aktualnych informacji o obecnościach pracowników,
  4. Zapewnienie kontroli dostępu,
  5. Zmniejszenie kosztów poprzez automatyzację rozliczania czasu pracy i godzin nadliczbowych,
  6. Eliminacja nieprawidłowości przy wyliczaniu wynagrodzeń,
  7. Eliminację papierowych list obecności i problemów związanych z zaginięciem papierowych dokumentów,
  8. Narzędzie do łatwej oceny efektywności pracy, stworzenia raportów i statystyk.

RAPORTY I ANALIZY

Uwzględniając stosowanie programu w przedsiębiorstwach o skomplikowanej strukturze organizacyjnej program umożliwia tworzenie wielowymiarowej struktury organizacyjnej, dającej możliwość umiejscowienia pracownika w dowolnym jej punkcie. Raporty mogą być wykonywane zarówno dla pojedynczych pracowników jak i dla dowolnej grupy organizacyjnej. Aktualnie program udostępnia ponad 30 różnych zestawień, w różny sposób prezentujące czas.

CO OBEJMUJE WDROŻENIE SYSTEMU RCP?

W ramach naszej oferty pomożemy Państwu usprawnić i jednocześnie uszczegółowić rozliczenie obecności i czasu pracy. Zaproponujemy najbardziej odpowiednie miejsca instalacji czytników. Pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj rejestratorów oraz kart, a następnie je dostarczymy i zainstalujemy. Przeszkolimy również użytkowników systemu i zaproponujemy najefektywniejszy sposób integracji systemu RCP z modułami kadrowo-płacowymi.

EWIDENCJA NADGODZIN

Program umożliwia wyliczenia nadgodzin dobowych oraz średniotygodniowych zgodnie z wymogami Kodeksu Pracy. Do pracy w nadgodzinach pracownicy mogą być uprawnieni z góry, bądź uprawnienia takie mogą być nadawane indywidualnie i jednorazowo. W zależności od liczby zatrudnionych można również ułatwić sobie prace ustalając próg po przekroczeniu, którego program naliczy nadgodziny automatycznie bez konieczności nadawania uprawnień indywidualnych. W zależności od konfiguracji program może prezentować nadgodziny dla Okresu rozliczeniowego jak i za cały rok.

URLOPY I NIEOBECNOŚCI

Program w celu ustalenia jak najskuteczniejszego zarządzania czasem pracy pracowników umożliwia planowanie urlopów, a następnie przekształcanie w urlopy i nieobecności. Ewidencja urlopów umożliwia wyliczanie ilości urlopów wykorzystanych i do odebrania. We wszystkich raportach uwzględniane są absencje i wynikające z nich godziny zaliczane do czasu pracy.